Mateusz Klich z kolejnym trafieniem! Polak dał prowadzenie Leeds [WIDEO]

Kolejna bramka Klicha w Championship! Pewna wygrana Leeds [WIDEO]
Marcin Kadziołka / shutterstock.com
Leeds United wygrało na wyjeździe z Reading FC 3:0 w meczu 37. kolejki Championship. Gola dla "Pawi" strzelił Mateusz Klich, który spędził na boisku 74 minuty.
Polski pomocnik otworzył wynik spotkania w 14. minucie płaskim uderzeniem z pola karnego, skutecznie wykańczając zespołową akcję gości. Dla Klicha był to ósmy gol w 37. ligowym występie w sezonie. Po raz ostatni wpisał się na listę strzelców pod koniec stycznia.
28-latek zszedł z boiska w 74. minucie.
"Pawie" jeszcze przed przerwą zdobyły dwie bramki autorstwa Pablo Hernandeza, pieczętując zwycięstwo 3:0. Hiszpan w obecnych rozgrywkach Championship ma w dorobku 10 trafień.
Leeds po wygranej na Madejski Stadium wróciło na fotel lidera z dorobkiem 73 punktów. O punkt mniej ma drugie Norwich City, ale "Kanarki" rozegrały jedno spotkanie mniej.
Reading natomiast walczy o utrzymanie, obecnie zajmuje dziewiętnaste miejsce, ma na koncie 36 punktów.