Mauro Icardi uratował PSG przed kompromitacją. Czerwona kartka Sergio Ramosa [WIDEO]

Lionel Urman / Press Focus
PSG było zdecydowanym faworytem meczu ze znajdującym się w dolnej części tabeli Lorient. Paryżanie jednak tylko zremisowali 1:1.
PSG do Lorient pojechało poważnie osłabione. Poza kontuzjowanymi Mauro Verrattim czy Neymarem nie mógł zagrać też pauzujący za kartki Kylian Mbappe. Mauricio Pochettino i tak wystawił silny skład. W ataku spotkanie rozpoczęli Leo Messi, Mauro Icardi i Angel Di Maria.
Goście rzecz jasna mieli gigantyczną przewagę, ale rzadko zagrażali bramce rywali. Najbliżej zdobycia gola był Leo Messi. W 26. minucie piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.
Bardziej konkretni byli gospodarze. W 40. minucie po świetnej akcji wypracowali pozycję strzelecką Monconduitowi. Ten wykorzystał fakt, że rywale zostawili go bez opieki, i pięknie kropnął pod poprzeczkę.
W przerwie na boisku pojawił się Sergo Ramos. Nie wytrwał jednak do końca gry. Boisko opuścił w 85. minucie po drugiej żółtej kartce. Obie kary zarobił w ciągu czterech minut.
Goście przez całą drugą połową dążyli do wyrównania. Dopięli swego dopiero w doliczonym czasie gry. Achraf Hakimi dośrodkował w pole karne, a Icardi z bliska wbił piłkę do siatki.
Strata punktów niczego nie zmienia w sytuacji PSG, które ma aż trzynaście punktów przewagi nad drugą Niceą. Lorient jest dziewiętnaste.
Marcin Karbowski22 Dec 2021 · 22:52