Mbappe i Neymar strzelają, PSG wygrywa po raz piąty z rzędu

psg.fr
FC Metz uległ u siebie Paris Saint-Germain 1:5 (1:1) w drugim piątkowym meczu 5. kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Stade Saint-Symphorien przyjezdni objęli prowadzenie niespełna kwadrans przed przerwą, kiedy to Brazylijczyk Neymar przytomnie wypatrzył podaniem wbiegającego w pole karne Edinsona Cavaniego i Urugwajczyk po minięciu bramkarza skierował piłkę do pustej już bramki.
Wyrównał sześć minut później strzałem głową z bliska Emmanuel Riviere, któremu w polu karnym zagrywał po świetnej szarży Mathieu Dossevi.
Po zmianie stron skuteczni byli już tylko goście z Paryża, którzy grali w przewadze, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Kameruńczyk Benoit Assou Ekotto.
Najpierw celnie przymierzyli zza linii pola karnego Kylian Mbappe (gol w debiucie) i Neymar, a następnie z bliska składne akcje całej drużyny wykończyli Cavani oraz Brazylijczyk Lucas Moura.
Dzięki piątej wygranej z rzędu ekipa znad Sekwany umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Zespół z Lotaryngii doznał piątej porażki i zamyka klasyfikację.