ME w koszykówce: Sensacyjna porażka Hiszpanii

Natursport/Shutterstock
Reprezentacja Hiszpanii przegrała ze Słowenią w półfinale Mistrzostw Europy w koszykówce. Mecz zakończył się wynikiem 72:92.
Hiszpanie byli faworytami spotkania. Do tej pory zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego nie ponieśli żadnej porażki w turnieju, jednak w meczu o finał byli bezradni wobec świetnie dysponowanych Słoweńców.
Ekipa dowodzona przez Gorana Dragicia od samego początku przejęła inicjatywę. Pierwszą kwartę Słoweńcy wygrali 25:16, a do przerwy prowadzili 49:45. Odjazd od rywali nastąpił w trzeciej kwarcie, gdy przewaga powiększyła się aż do 18 punktów. Ostatecznie Słoweńcy wygrali różnicą 20 punktów.
Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucili Anthony Randolph i Goran Dragić - obaj zawodnicy zdobyli po 15 punktów. Dobre zawody rozegrał również Luka Doncić, który zanotował 11 punktów, 12 zbiórek i 8 asyst.