ME: Zwycięstwo polskich siatkarzy. Finlandia walczyła, ale bez rezultatu

pzps.pl
Reprezentacja Polski pokonała Finlandię 3:0 (25:23, 25:21, 25:19) w drugim meczu fazy grupowej podczas Mistrzostw Europy.
Polacy zaczęli mecz z dużymi problemami. Można było odnieść wrażenie, że nasi siatkarze są jeszcze myślami przy inauguracyjnym spotkaniu z Serbią. Finowie szybko wyszli na wyraźne prowadzenie 7:3. Do stanu 18:14 to oni prowadzili grę, pokazując skuteczną grą w ataku. Przełomowym momentem okazało się pojawienie się na zagrywce Bartosz Kurka. Polacy zdobyli pięć punktów z rzędu i po nerwowej końcówce wygrali 25:23.
Drugi set to pewna gra Polaków, którzy do stanu 11:6 pokazali bardzo dobrą siatkówkę. Niestety, naszym zawodnik wówczas przydarzył się przestój w grze, a Finowie wyszli na prowadzenie 18:17. Tym razem zwycięstwo w secie zapewniła nam kapitalna postawa Łukasza Kaczmarka, który zaserwował asa, a Polacy wygrali drugą partię 25:21.
Na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie Polacy prowadzili 8:6. Widać było w ich grze większą pewność niż na początku spotkania. Skuteczne ataki Kubiaka, Bieńka i Kochanowskiego raz po raz nękały rywali. Reprezentacja Polski wygrała tę część spotkania 25:19 i cały mecz 3:0.