Mecz w Paryżu został dokończony. Podniosłe gesty na boisku, wymowny transparent na trybunach [WIDEO]

Mecz PSG z Basaksehirem został dokończony. Gospodarze wygrali 5:1. Na Parc des Princes nie zabrakło wymownych transparentów i wzniosłych gestów.
Pojedynek obu drużyn miał się odbyć we wtorkowy wieczór. Mecz został jednak przerwany w 14. minucie po tym, jak rasistowskiego zachowania dopuścił się sędzia techniczny. Arbiter użył zwrotu "ten czarny", wskazując na Pierre'a Webo, członka sztabu szkoleniowego Basaksehiru,
Zawodnicy byli oburzeni. Zeszli z boiska, a UEFA ogłosiła, że rywalizacja zostanie wznowiona w środę. I rzeczywiście - dziś w Paryżu piłkarze pojawili się na murawie. UEFA zdecydowała się jednak na wymianę całego składu sędziowskiego.
Na trybunach pojawiła nie zabrakło nawiązań do wczorajszych wydarzeń. Zawodnicy podczas rozgrzewki mieli na sobie specjalnie przygotowane koszulki.
Co więcej - piłkarze i sędziowie przed wznowieniem uklękli wokół koła środkowego, wykonując gest znany z akcji "#BlackLivesMatter".
Na trybunach pojawiła się flaga z herbami obu klubów i napisem: "No To Racism".
Na Parc des Princes wywieszono też wymowny transparent przygotowany przez kibiców. "Wsparcie dla pana Webo… Dumni z graczy… przeciwko rasizmowi. Paryż razem przeciwko rasizmowi" - napisano.
Daniel Makarewicz09 Dec 2020 · 18:56
Źródło: twitter/własne