Mecze towarzyskie: Rumunia rozbiła Gruzję

CosminIftode/Shutterstock
Reprezentacja Rumunii w swoim ostatnim meczu towarzyskim przed rozpoczęciem mistrzostw Europy pokonała Gruzję 5:1. Spotkanie rozegrane zostało w Bukareszcie.

Gospodarze po trzech minutach spotkania prowadzili już 2:0. Najpierw gola zdobył Adrian Popa, a chwilę później samobójcze trafienie zaliczył Alexander Amisulaszwili. Cztery minuty po przerwie trzecią bramkę strzelił Nicolae Stanciu. Później własnego bramkarza pokonał Cosmin Moti, ale Rumuni odpowiedzieli na to dwoma golami. Na listę strzelców wpisali się Gabriel Torje i Claudiu Keseru.

W drużynie gości wystąpiło dwóch zawodników z Ekstraklasy. Do 34. minuty spotkania grał obrońca Śląska Wrocław, Lasza Dwali, a w 78. minucie zmieniony został napastnik Pogoni Szczecin, Wladimer Dwaliszwili.

Pierwszym rywalem Rumunów podczas Euro 2016 będzie Francja. Mecz odbędzie się 10 czerwca na Stade de France. Później piłkarze Anghela Iordanescu zagrają ze Szwajcarią i Albanią.

*****
Rumunia - Gruzja 5:1 (2:0)
Bramki: Popa 2, Amisulaszwili 3-samobój, Stanciu 49, Torje 80, Keseru 87 - Moti 68-samobój.