Mecze towarzyskie: Ukraina wygrała z Albanią

katatonia82, Shutterstock
Reprezentacja Ukrainy w swoim ostatnim spotkaniu przed Euro 2016 pokonała 3:1 Albanię. Mecz rozegrano na Stadio Atleti Azzurri d'Italia w Bergamo.

Pierwszego gola zdobyli Ukraińcy w dziewiątej minucie gry. Piłkę z prawej strony boiska dośrodkował Denys Harmasz, a z bliska do bramki skierował ją Taras Stepanenko. Było to jego trzecie trafienie dla drużyny narodowej. Albańczycy zdołali doprowadzić do wyrównania cztery minuty później. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Armando Sadiku. Po przerwie drugiego gola dla Ukrainy zdobył Andrej Jarmołenko, a wynik na 3:1 ustalił w 88. minucie meczu, Jewhen Konoplanka.

Ukraina będzie rywalem Polski w fazie grupowej Euro 2016. W grupie C występować będą również Niemcy i Irlandia Północna.

Albania swój pierwszy mecz na mistrzostwach kontynentu rozegra 11 czerwca. Zmierzy się w nim ze Szwajcarią.