Media: dobry mecz Błaszczykowskiego

mgilert / Shutterstock.com
Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku dopiero w końcówce meczu Belenenses z Fiorentiną, ale jego występ i tak odnotowały włoskie media.

Reprezentant Polski wszedł do gry w 82. minucie spotkania i od razu miał udział przy golu dla Fiorentiny. Po jego dośrodkowaniu piłkę do własnej bramki skierował Antonio Tonel. Kilka minut później Błaszczykowski zainicjował akcję, po której efektowną wygraną gości przypieczętował Giuseppe Rossi. Fiorentina gładko wygrała z Belenenses 4:0 i potwierdziła znakomitą formę.

Florencka "La Nazione" przyznała Polakowi notę 6,5. Dziennik podkreśla jego udział przy ostatnich golach dla "Violi". Taką samą notę Błaszczykowski dostał od portalu sit24.it. Jeszcze lepiej Błaszczykowski został oceniony przez portal calcionews24.com, który przyznał "siódemkę".

Nieco słabszą notę reprezentant Polski dostał od portalu tuttomercatoweb.com, który zauważa udział Polaka przy trzecim golu dla Fiorentiny. Z kolei portal whoscored.com dał Błaszczykowskiemu ocenę 6,3. Wpływ na nią może mieć krótki występ Polaka. Serwis whoscored.com uzależnia notę od wartości statystycznych, a Błaszczykowski po prostu nie miał czasu, by osiągnąć je na odpowiednim poziomie.

Rywalem Fiorentiny w siódmej kolejce Serie A będzie Atalanta Bergamo. Początek meczu w niedzielę o 20:45.