Media oceniają: niezły mecz Lewandowskiego

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Robert Lewandowski strzelił piątego gola w tym sezonie Ligi Mistrzów. Może dorobek Polaka w meczu z Olympiakosem byłby bardziej okazały, ale ze względów taktycznych szybko zszedł z boiska.

Redakcja "Abendzeitung" dała Polakowi "trójkę" (skala 1-6, "1" jest najwyższą oceną). Gazeta podkreśla inteligentne zachowanie Lewandowskiego przy zdobytej bramce. "To jego piąty gol w tym sezonie Ligi Mistrzów i dwudziesty w dwudziestym meczu tego sezonu" - zauważa autor komentarza, który nazywa Polaka "ofiarą Holgera Badstubera". Wszystko przez to, że Lewandowski opuścił boisko na już na początku drugiej połowy. Josep Guardiola musiał dokonać korekty taktycznej po wyrzuceniu z boiska stopera Bayernu.

"Bild" oraz "TZ" oceniły Lewandowskiego na "2". Oba dzienniki dostrzegły okazję zmarnowaną przez Polaka w pierwszej połowie. Niedługo po strzeleniu gola nasz rodak znalazł się sam na sam z bramkarzem Olympiakosu Pireus, ale kopnął obok słupka. Ponadto zauważono sporą aktywność napastnika w poczynaniach ofensywnych.

Portal Goal.com ocenił występ Lewandowskiego na "3" (skala 1-5). To jedna ze słabszych not w drużynie Bayernu. Tak samo oceniono jeszcze Philippa Lahma i Joshuę Kimmicha, gorzej - tylko Badstubera, który wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Lepszą notę Lewandowski dostał od statystycznego portalu whoscored.com, który ocenił jego występ na 7.6 (skala 1-10). Polak oddał dwa strzały na bramkę Olympiakosu i podawał z 93-procentową skutecznością.