Meksyk i Haiti awansowały do półfinału Złotego Pucharu CONCACAF

Alizada Studios/Shutterstock
Znamy pierwszych półfinalistów turnieju Gold Cup 2019, który rozgrywany jest w USA, Kostaryce i Jamajce. Swoje ćwierćfinały wygrały reprezentacje Meksyku oraz Haiti.
Meksykanie pokonali po serii rzutów karnych Kostarykę. W regulaminowych 90 minutach był remis 1:1. Dla podopiecznych Gerardo Martino trafił pod koniec pierwszej połowie Raul Jimenez. Do remisu doprowadził na początku drugiej połowy Bryan Ruiz.
Losy awansu rozstrzygnął konkurs "11". W nim skuteczniejsi byli Meksykanie. Ich rywalem w półfinale będzie Haiti, które pokonało Kanadę 3:2. Na przerwę z dwubramkową przewagą schodzili do szatni Kanadyjczycy. Bramki zdobyli Jonathan David oraz Lucas Cavallini.
Druga połowa należała do Haiti, które w przeciągu 26 minut strzeliło trzy gole. Bramki zdobyli Duckens Nazon, Herve Bazile (rzut karny) oraz Wilde-Donald Guerrier.
*****

Wyniki sobotnich meczów półfinałowych Gold Cup 2019:
Meksyk - Kostaryka 1:1 (1:1, 1:0), 5:4 rzuty karne

Bramki: Jimenez 44 - Ruiz 52 (rzut karny).

Rzuty karne wykorzystane: Montes, Alvardo, Gallardo, Moreno, Salcedo - Borges, Aguilar, Duarte, Calvo.

Rzuty karne niewykorzystane: Jimenez - Leal, Fuller.
Haiti - Kanada 3:2 (0:2)

Bramki: Nazon 50, Bazile 70, Guerrier 76 - David 18, Cavallini 28.
Jakub Kreśliński30 Jun 2019 · 08:34