Memoriał Huberta Wagnera: Polacy pokonują Kanadę 3:0

FIVB
Po wczorajszej porażce z Francją (2:3) reprezentacja Polski podniosła się i zwyciężyła w pojedynku z Kanadą bez straty seta.
Polacy rozpoczęli mecz dosyć dobrze, w pierwszym secie mieli już przewagę pięciu punktów (7:2), lecz później podopieczni Antigi rozpoczęli gonitwę za Polakami i gra bardzo się wyrównała. Po wielkich emocjach i zwrotach akcji Polacy ostatecznie wygrali pierwszą partię 36:34.
W drugim rozdaniu to Polacy często musieli gonić wynik. W końcówce seta mistrzowie świata z 2014 r. wzięli się jednak w garść i dzięki wygranej 25:20 prowadzili już 2:0.
Trzeci set był bardzo wyrównany. Polacy i Kanadyjczycy mieli równe szanse na zakończenie lub przedłużenie meczu, ale ostatecznie zatryumfowali nasi reprezentanci i wygrali ostatnią partię 26:24.
Memoriał Huberta Wagnera jest ostatnim etapem przygotowań Polaków przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Jutro, w ostatnim dniu turnieju, Polacy zagrają z Rosją.