ME.Pogromczynie Polek musiały obejść się smakiem. Serbki mistrzyniami Europy!

Pogromczynie Polek musiały obejść się smakiem. Serbki mistrzyniami Europy!
CEV
Reprezentacja Serbii wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy siatkarek. W finale pokonała Turcję 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13)
Za zdecydowane faworytki finału uchodziły reprezentantki Serbii, które w całym turnieju straciły dotychczas zaledwie cztery sety. Gospodynie nie zamierzały jednak poddawać się bez walki. Pokazał to już pierwszy set. Początkowo przebiegał on pod dyktando ekipy z Bałkanów, lecz w końcówce partii Turczynki najpierw odrobiły straty, a potem postawiły kropkę nad "i", wygrywając 25:21.
Podrażnione takim obrotem spraw Serbki zabrały się do pracy. Bardzo pewnie wygrały dwie kolejne partie (do 21) w pełni kontrolując ich przebieg i odwracając tym samym losy starcia. Set czwarty był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Rozpoczął się od lepszej gry i prowadzenia reprezentacji Serbii, lecz gospody nie zdołały odrobić straty (przy stanie 12:12) i doprowadzić do naprawdę emocjonującej końcówki.
W niej górą były Turczynki, które wygrały 25:22. O losach meczu decydował tie-break. W nim jednak nie sprostały rywalkom, przegrywając 13:15. Złoty medal padł łupem reprezentacji Serbii.
Srebro przypadło Turczynkom, brąz zaś - Włoszkom. Polki zajęły w turnieju czwarte miejsce.
Serbia - Turcja 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13)
Maciej Ziętarek08 Sep 2019 · 21:12
Źródło: Własne