Messi o swoich rozterkach. "Zacząłem się zastanawiać, czy to nie ja jestem problemem"

Leo Messi Argentyna
Źródło zdjęcia: CP DC Press / Shutterstock.com

Leo Messi na łamach dziennika "La Nacion" wrócił do okresu, gdy w zrezygnował z gry w reprezentacji Argentyny.

Messi na krótko zrezygnował z gry w kadrze po przegranym finale Copa America w 2016 roku. Teraz zawodnik wrócił do tamtych chwil. - Powrót do kraju był dla mnie bolesny, wielu uderzało we mnie bezzasadnie - przyznał.

Argentyńczyk spotkał się wówczas ze zmasowaną krytyką. - Podczas turnieju mówiono o wielu rzeczach, które miały się rozgrywać w kadrze Argentyny, ale nie miały one nic wspólnego z prawdą. Oczywiście docierały do mnie komentarze, że nie okazuję chęci gry w reprezentacji, że nie śpiewam hymnu czy nie czuję barw - dodał.

W związku z z tym piłkarzowi zaczęło towarzyszyć poczucie winy, które jednak szybko minęło. - Zacząłem się zastanawiać, czy to nie ja jestem problemem, czy to nie ja jestem przyczyną złych chwil, przez które przechodziła reprezentacja. Wina trwa jednak tylko przez chwilę, do czasu, aż zareagujesz i pójdziesz naprzód - podkreślił.

Obecnie Messi jest gotowy, by poprowadzić swoją reprezentację na mundialu w Rosji. - Chcę nadal się rozwijać. Marzę, żeby zapewnić tytuły reprezentacji. Najbardziej pragnę, aby Argentyna zwyciężała - zakończył.

Źródło: La Nacion/TVP Sport
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

30
14 cze 2018 | 10:09
-33
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Na razie zastanawia się czy sam nie jest problemem reprezentacji Argentyny. Na razie. Bo jeśli Argentyna nie wygra Mundialu w Rosji to Messi zacznie się zastanawiać czy czasem jego sukcesy w piłce klubowej nie wzięły się z tego, że gra po prostu w bardzo dobrym klubie otoczony przez bardzo dobrych piłkarzy. Bo na obecną chwilę Messi w reprze i Messi w klubie to dwaj zupełnie różni piłkarze.
14 cze 2018 | 10:29
+21
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Że Wam się jeszcze ten argument nie znudził. Od 2006 roku czytam w necie to samo. Że Messi gra tak dobrze, bo jest otoczony dobrymi piłkarzami. A w Realu, Juve, Bayernie to ogórki grają? I to zdanie na koniec "Bo na obecną chwilę Messi w reprze i Messi w klubie to dwaj zupełnie różni piłkarze.". Przyznaj kiedy ostatni raz widziałeś mecz Argentyny? Argentyna nie osiąga takich sukcesów jak Barcelona, ale akurat Messi ciągnie ich tam za uszy jak tylko może. Już przecież na mundialu poprzednim to było widać, bo samą grą Argentyna nie zasłużyła na awans do finału. CHyba nie muszę przypominać kto tam ciągnął ten zespół. I tak jest do dzisiaj. Wystarczy włączyć losowy mecz Argentyny i już widzisz jaką różnicę robi. Mnóstwo otwierających piłek, kluczowych podań, o bramkach nie wspominając. Ale słowo klucz to trzeba WŁĄCZYĆ.
14 cze 2018 | 10:47
-17
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Argentyńczycy nie oczekują od Messiego ciągnięcia repry za uszy tylko tytułu mistrza świata. A przynajmniej mistrza Ameryki Płd.
14 cze 2018 | 10:53
+13
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
A to Messi sam gra w tej reprezentacji? Jakby pewien Gonzalo wykorzystał setki w finale Mundialu i Copa America to Argentyńczycy mieliby już co najmniej 2 dodatkowe trofea. Powtarzam - to że Argentyna nie osiąga takich sukcesów jak barcelona to nie równa się temu, że Messi gra słabo. Wystarczy włączyć mecz Argentyny i samemu się przekonać.
14 cze 2018 | 11:06
-12
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Co by było gdyby ... Maradona potrafił wziąć ciężar gry na siebie i jak stadion gwizdał na niego za "rękę Boga" to przeprowadził rajd przez połowę boiska, ograł połowę reprezentacji Anglii i strzelił gola, który przeszedł do historii futbolu. A jeśli chodzi o finał mistrzostw Ameryki Płd to chciałbym przypomnieć że Messi nie wykorzystał karnego w meczu z Chile.
14 cze 2018 | 11:15
+6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Błaszczykowski też nie wykorzystał karnego i co? Przez niego odpadliśmy? Chłopie, masz myślenie 10 latka. I swoim stwierdzeniem sugerujesz, że Messi nie bierze na siebie ciężaru gry. Piszę Ci 3(słownie: TRZECI) RAZ. Włącz jakikolwiek mecz Argentyny. Idąc Twoim tokiem rozumowania to choćby Messi przez 6 meczów Mundialu strzelił 18 goli(3 na każdy mecz), a w finale nie strzeli to jest jego wina, że Argentyna nie wygrała. No litości. Zacznij oglądać mecz, potem oceniaj grę zawodnika. Tłumaczę Ci, że Messi ciągnie grę Argentyny, w pojedynkę wprowadził ją do finału MŚ. Ronaldo w tegorocznym finale LM był żałosny. Ale fazę pucharową miał kapitalną. Czy to znaczy, że Ronaldo nie doprowadził Realu do finału? Różnica jest taka, że gdy Ronaldo miał jeden słabszy mecz to koledzy zrobili za niego robotę. A Higuain wolał pudłować.
14 cze 2018 | 11:28
-6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
"Błaszczykowski też nie wykorzystał karnego i co? Przez niego odpadliśmy?" - w kontekście konkursu rzutów karnych, tak. Odpadliśmy bo Błaszczykowski nie wykorzystał karnego. Po jego zmarnowanym karnym mecz zakończył się zwycięstwem Portugalii. Natomiast z perspektywy całego meczu odpadliśmy bo nie potrafiliśmy dobić Portugalczyków choć prowadziliśmy 1:0 a oni w meczu z nami nie grali nic wielkiego. Natomiast wracając do Messiego, musisz zrozumieć że Messi w Argentynie ma status porównywalny z Maradoną więc kibice w Argentynie oczekują od Messiego że przywiezie World Cup. Tak jak Maradona. Natomiast jeśli chodzi o CR7 to powiem Ci tak. CR7 poprowadził swoją reprezentację do tytułu mistrza Europy. A Messi nawet mistrza Ameryki Płd nie ma w swojej kolekcji.
14 cze 2018 | 11:45
+5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No, ale równie dobrze mogę powiedzieć, że przegraliśmy przez Fabiana, bo nie obronił karnego(nie myślę tak). I moe powiedzieć, że bramkarz Argentyny mógł obronić wszystkie karne. Ty musisz pojąć, że jeden zawodnik nie zawsze da radę wygrać mecz. Tłumaczę Ci, że winienie zawodnika za niezdobycie pucharu, bo jego drużyna grała słabo to czysty idiotyzm. To Salah też ma przywieźć medal z mundialu? Przecież jest wielkim piłkarzem, kit z tym, że ma słabą drużynę. Polska też powinna mieć medal. W końcu mamy Lewego. A z tym Ronaldo to Ty sobie chyba teraz kpisz. Ronaldo na EURO zagrał JEDEN dobry mecz( z Węgrami) To nie on doprowadził Portugalię do tego pucharu. Na dodatek gdyby nie nowe zasady to PorTugalia nie wyszłaby z najłatwiejszej grupy(NAJŁATWIEJSZEJ) I jeszcze bezczelnie napiszesz, że Messi nie ma nawet Copa AMerica, gdzie wskazałem Ci już różnicę, ale wskażę JEszcze raz, bo widzę, że ciężko u Ciebie z przyswajaniem informacji. Eder strzela gola w finale- Higuain marnuje setki za setkami. Widzisz różnicę? I ostatnia próba pokazania CI jak debilne jest Twoje myślenie, chociaż stwierdzeniem, że Ronaldo doprowadził Portugalie do pucharu pokazałeś, że nadziei już nie ma.
Mecze Argentyny w eliminacjach:
Bez Messiego - 8 meczów-7 zdobytych punktów-0,875 pkt na mecz
Z Messim-10 meczów-21 zdobytych punktów- 2,1 pkt na mecz
Dodatkowo w tych 10 meczach, w których zagrał Messi, Argentyna strzeliła 13 goli. Messi miał udział przy 9 z nich(7 goli, 2 asysty).

Nawet nie musisz trudzić się z odpisywaniem, bo już nie ma sensu dalej pisać. Nawet kostka mydła nie byłaby tak głucha na argumenty.
14 cze 2018 | 11:54
-4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Cóż, takie są fakty. CR7 ma tytuł mistrza Europy a Messi nie ma nawet tytułu mistrza Ameryki Płd. Nie mówiąc o World Cup. Jeśli taki stan utrzyma się do zakończenia przez nich kariery to CR7 będzie uważany za wybitniejszego piłkarza niż Messi. Bo mając słabszych pomocników w swojej kadrze zdobył tytuł. A Messi nie. Nikt nie będzie wchodził w szczegóły. W liczby punktów na mecz, asysty, czy zmarnowane "setki". Liczą się zdobyte trofea. A tych na poziomie reprezentacyjnym Messi NIE MA.
14 cze 2018 | 11:50
(Edytowany)
Ale skoro mówisz że Messi nie doprowadził Argentyny do World Cup mimo że wciągnął ich za uszydużo do finalu a tam nie strzelil, to tak samo Cristiano nie doprowadzil Portugalii do finalu, bo przecież zszedł w klikunastej minucie i juz nie gral, a dorobek sprzed meczow finalowych nie ma znaczenia tak jaksamo to mowisz u Messiego, wiec poki coco ani Ronaldo ani Messi nie wygralisię trofeum;)
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ale skoro mówisz że Messi nie doprowadził Argentyny do World Cup mimo że wciągnął ich za uszy do finalu a tam nie strzelil, to tak samo Cristiano nie doprowadzil Portugalii do finalu, bo przecież zszedł w klikunastej minucie i juz nie gral, a dorobek sprzed meczow finalowych nie ma znaczenia tak jak to mowisz u Messiego, wiec poki co ani Ronaldo ani Messi nie wygralisię trofeum;)
14 cze 2018 | 11:55
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Może zaprzeczać sam sobie, byleby wyszło na jego korzyść.
14 cze 2018 | 11:59
-4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
@Sheen. Punkt widzenia zależy od ... faktów :) . Messi NIE MA trofeów na poziomie reprezentacyjnym. Sorry ... :)
14 cze 2018 | 12:04
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No ma, ale przecież Sbcrew trafnie wskazał, że zaprzeczasz sam sobie, a ty nic sobie z tego nie robisz. Według Twojej logiki to wygląda tak:
Koledzy nie pomogli wygrać Messiemu pucharu-wina Messiego
Koledzy wygrali puchar za Ronaldo-zasługa Ronaldo.
No ludzie przecież tu 5 latek zobaczy, że coś tu nie gra.

Wasilewski też ma wygraną w PL, a Gerrard nie. I takie są fakty. Oficjalnie: Wasilewski zrobił więcej dla Leicester niż Gerrard dla Liverpoolu. Jak będziesz jechał na samych faktach to daleko zajdziesz.
14 cze 2018 | 12:11
-4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nic się nie zmieniło :) CR7 MA tytuł Mistrza Europy. A Messi NIE MA tytułów na poziomie reprezentacyjnym. Z wielkimi piłkarzami tak to już jest, że przez ich pryzmat patrzy się na sukcesy reprezentacji. Stąd "Cristiano Ronaldo poprowadził swoją reprezentację do tytułu Mistrza Europy" ale "Leo Messi znów nie poprowadził swojej reprezentacji do tytułu mistrza Ameryku Płd" :)
14 cze 2018 | 12:14
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Przecież Ty w kółko powtarzasz to samo, a do naszych argumentów się w ogóle nie odnosisz. Czy ta dyskusja ma sens? odnieś się do tego co napisał Sbcrew, dlaczego zaprzeczasz sam sobie? Dlaczego w przypadku Messiego jego mecze do finału nie mają znaczenia, a w przypadku Ronaldo jego JEDEN dobry mecz w drodze do finału ma znaczenie?
14 cze 2018 | 12:21
-1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dlatego, że CR7 WYGRAŁ turniej mistrzostw Europy. A Messi NIE WYGRAŁ ani turnieju mistrzostw świata ani turnieju mistrzostw Ameryki Płd. Rzecz, której nie możesz pojąć to OCZEKIWANIA. Od takiego piłkarza jak Messi, jego rodacy nie oczekują dobrego meczu w półfinale turnieju. Oczekują głównego trofeum. World Cup. Twoje statystyki ich nie interesują.
14 cze 2018 | 12:28
-1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Na całe szczęście Ronaldo rozegrał kapitalny finał w ME i uszczęśliwił swoich rodaków. Nadal nie odpowiedziałeś, czemu zaprzeczasz sam sobie. Ale jak już raz napisałem, nie trudź. Żyj swoimi FAKTAMI i tym, że Wasyl jest lepszy od Gerrarda, bo FAKTY. Bez odbioru.
14 cze 2018 | 12:36
-2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
To chyba oznaka BEZRADNOŚCI że do dyskusji o gigantach współczesnego futbolu wkręciłeś Wasyla i Gerarda :) . A sprawa jest banalnie prosta. Mamy dwóch herosów - CR7 i Messiego. Obaj kolekcjonują indywidualne i klubowe trofea. Z tym, że pierwszy z nich jest piłkarzem spełnionym na poziomie reprezentacyjnym. A drugi - nie :) W dodatku widać, że ten drugi coraz gorzej znosi presję wywieraną na niego. Na koniec dygresja. Nie mam nic do Messiego. Życzę mu żeby wreszcie zmierzył się z legendą Maradony. Z sukcesem dla siebie samego i swojej ojczyzny. Mundial w Rosji to dla niego ostatni dzwonek.
14 cze 2018 | 12:40
-1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Przykład Wasyla i Gerrarda podałem według TWOJEJ skali, czyli TYLKO FAKTY SIĘ LICZĄ. A fakty są takie, że Wasyl ma PL, a Gerrard nie. Ale odrzuceniem tego argumentu właśnie pokazałeś kolejny raz, że dopasowujesz sobie przykłady i sytuacje jak Ci wygodnie. Po raz kolejny zaprzeczyłeś SWOJEMU sposobowi myślenia. Nie mam więcej pytań.

Oznaką bezradności jest jak ktoś nie potrafi odnieść się do żadnego z argumentów. Dziękuję za uwagę.
14 cze 2018 | 12:46
-1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No i fakty się liczą. A fakty są takie, że CR7 MA tytuł Mistrza Europy. Natomiast Messi NIE MA ani tytułu mistrza świata, ani tytułu mistrza Ameryki Płd. I żadne próby wplecenia do tego Wasyla i Gerarda tego nie zmienią. Messiemu nie zrobi się lepiej na duszy jeśli przeczyta, że Gerard nie wygrał PL. Bo co go obchodzi Gerard? Nic. On nazywa się Messi i to od Messiego Argentyńczycy oczekują trofeów.
14 cze 2018 | 11:57
-6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Żebyś nie wiem jaką pokrętną logikę stosował to CR7 MA tytuł Mistrza Europy. A Messi NIE MA ani tytułu mistrza Ameryki Płd. Ani tytułu mistrza świata :)
14 cze 2018 | 12:32
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
nie ważne co napiszecie, każdy ma swój rozum i swojego idola. Dla mnie przyjemniej sie ogląda Leo Messiego i co by sie nie stało on bedzie dla mnie najlepszym piłkarzem, nie wazne czy wygra cos czy nie. Nie wiem jaka wy miarą patrzycie ale dla mnie wystarczy to, że mam ciary przy zagraniach i golach Leo. Przy czym bardzo szanuje Cristiano, lecz serca nie oszukam. I każdy fan jednego i drugiego pewnie podchodzi podobnie do całej sytuacji, wiec dajcie już spokój i cieszcie sie mundialem. :)
14 cze 2018 | 12:39
-1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nareszcie ktoś, kto zatrybił o co chodzi :) A chodzi tylko i wyłącznie o FAKTY. Ja się cieszę, że żyję w czasach rywalizacji CR7 i Messiego. Tak samo jak cieszę się że żyję w czasach RL9 i jego wielkich wyczynów z Realem i Wolfsburgiem.
14 cze 2018 | 09:05
-3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Argentyna jest bardzo silna z przodu na papierze, ale ja w tej drużynie nie widzę zespołu. Nie awansują z tej grupy. A Messi? Ciąży mu ciągle Maradona, a piłkarzem jest po prostu lepszym. :)
14 cze 2018 | 08:53
-17
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Messi już ma pełne gacie i szykuje wymówki w razie jak przegrają i żeby mógł sobie zostawić reprezentację raz jeszcze. Sprytnie!
14 cze 2018 | 08:20
-5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ścisła grupka Chorwaci , Islandia , Nigeria .....
14 cze 2018 | 08:33
+15
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
według mnie trudna grupa
14 cze 2018 | 08:49
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Najtrudniejsza chyba
14 cze 2018 | 11:46
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dokładnie, też jak tak teraz patrzyłem na tą grupę, to również każdy może z niej wyjść.
14 cze 2018 | 08:15
+17
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Po takim trudnym okresie każdy ma prawo mieć moment słabości - presja na samym Messim jest 10x większa niż na którymkolwiek innym piłkarzu z Argentyny. Najważniejsze dla samej Argentyny i Leo, że wrócił, bo bez niego na 100% nie awansowaliby na mundial :)
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})

Strzelcy {{title}} - Mistrzostwa Świata

#
Zawodnik
Bramki(karne)
Asysty
Bramki
Asysty
Żółte kartki
Czerwone kartki
Łącznie
1
6 (3)
2
4 (0)
3
4 (0)
4
4 (0)
5
4 (1)
{{$index + 1}}
{{player.value_1}}
{{player.value_1}}
{{player.value_2}}
{{player.value_3}}
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Największa oferta na rynku! Podczas rejestracji wpisz kod MEGABONUS. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami.

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki i poza standardową ofertą powitalną, odbierz punkty, które wymienisz na nagrodę.

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.