Miał być rekord Ronaldo, jest historyczna bramka Islandii i remis z Portugalią! [VIDEO]

Tobias Klenze, wikicommons (Bjarnason, strzelec pierwszego gola dla Islandii na EURO)
W ostatnim meczu pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy Portugalia zremisowała z Islandią.

Spotkanie zaczęło się niemal sensacyjnie - Islandczycy zaatakowali i Rui Patricio musiał bronić dwa kolejne strzały Sigurdssona, ale wyszedł z tego starcia obronną ręką.

Po kilkunastu minutach do głosu wyraźnie jednak doszli Portugalczycy, zamykając rywali na ich połowie.

W 21 minucie było bardzo blisko - dośrodkowanie Ronaldo, strzał głową Naniego i Halldarsson w ostatnim momencie zatrzymuje piłkę nogą!

Dwie minuty później Ronaldo główkował minimalnie obok słupka i wydawało się, że gol jest kwestią czasu. Liczyć na niego musiał zwłaszcza skrzydłowy Realu, który miał szansę przejść do historii Mistrzostw Europy jako pierwszy piłkarz, który wpisywał się na listę strzelców w czterech kolejnych turniejach (na podobny wyczyn liczy również obecny na EURO Zlatan Ibrahimović).

Tak też się stało - w 31 minucie pierwszą bramkę w meczu zdobył Nani, który wykorzystał podanie z prawej strony od Andre Gomesa. Do przerwy więcej trafień już nie obserwowaliśmy, Portugalia kontrolowała przebieg gry.

...tym bardziej zaskoczona musiała być, gdy pięć minut po wznowieniu gola zdobył Bjarnason. Islandczyk skorzystał z dośrodkowania posłanego z prawego skrzydła, a także z... błędu obrony. Defensorzy Portugalii zostawili go kompletnie niepilnowanego w polu karnym. Było to równocześnie pierwsze w historii trafienie Islandii na wielkiej imprezie:

Po golu Islandczycy coraz bardziej zamykali się na własnej połowie, zmuszając przeciwnika do ataku pozycyjnego. Wychodzili z pojedynczymi kontrami, ale nie angażowali w nie przesadnie dużej liczby zawodników.

W 71 minucie ucieszyć kibiców znów mógł Nani, ale uderzenie głową minimalnie ominęło bramkę.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry przed szansą stanął Ronaldo, ale jego główkę z piątego metra wybronił golkiper.

Jak się okazało, więcej goli już nie zobaczyliśmy - sensacja stała się faktem, Portugalia zremisowała z Islandią 1:1.