Michał Helik imponuje strzelecką formą. Kolejny gol polskiego obrońcy w Championship [WIDEO]

Michał Helik z kolejnym trafieniem w Championship. Tym razem polski obrońca wpisał się na listę strzelców w meczu z Bournemouth.
Helik na Wyspach czuje się jak ryba w wodzie. Defensor raz za razem potwierdza swoje umiejętności na boiskach Championship. Polak imponuje nie tylko w defensywie, ale również jest ważnym elementem gry ofensywnej.
Do dziś Helik miał cztery zdobyte gole na na zapleczu Premier League. W 36. kolejce spotkań Polak ten dorobek powiększył o kolejne trafienie.
Tym razem 25-latek pokazał się w wyjazdowym starciu z Bournemouth. To właśnie on otworzył wynik spotkania.
Doszło do tego w 16. minucie gry. Wówczas po rzucie rożnym Helik z bliska wpakował piłkę do siatki.
Gospodarze zdołali wyrównać w 22. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Danjuma. Prowadzenie "Wisienkom" dał w doliczonym czasie pierwszej połowy Solanke.
Po przerwie to przyjezdni w odpowiedzi zadali dwa zabójcze ciosy. Tym razem do siatki trafili Frieser oraz Morris. Ostateczni mecz zakończył się wynikiem 2:3 i trzy punkty powędrowały na konto Barnsley.
Przypomnijmy, że Michał Helik znalazł się wśród 35 zawodników powołanych przez trenera Paulo Sousę na mecze w el. MŚ.
Daniel Makarewicz13 Mar 2021 · 16:33