Miedź Legnica wygrała z liderem I ligi

Dziurek/Shutterstock
Cztery gole i zmarnowany rzut karny zobaczyli kibice w pierwszym sobotnim meczu 16. kolejki Fortuna 1. Ligi. Miedź Legnica wygrała u siebie z Radomiakiem Radom 3:1.
Gospodarze bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. W 13. minucie wynik otworzył Paweł Zieliński, a kilka chwil później na 2:0 podwyższył Adrian Purzycki. Przed przerwą trzecią bramkę dla spadkowicza z Ekstraklasy zdobył Jakub Łukowski.
Czwartego gola dla Miedzi mógł strzelić w drugiej połowie Henrik Ojamaa. Nie wykorzystał jednak rzutu karnego. W końcówce honorowe trafienie dla beniaminka zanotował Damian Nowak.
Po tym zwycięstwie podopieczni Dominika Nowaka zajmują czwarte miejsce w tabeli ze zdobytymi 27 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Natomiast zespół prowadzony przez Dariusza Banasika jest liderem z 30 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Puszcza Niepołomice.
Marcin Karbowski02 Nov 2019 · 14:48