Milan - Olympiakos: Zwycięstwo gospodarzy. Składy, wynik meczu i bramki

AC Milan pokonał Olympiakos, porażka pogromców Legii
Ververidis Vasilis/Shutterstock
AC Milan pokonał przed własną publicznością Olympiakos Pireus 3:1 (0:1) w meczu 2. kolejki grupy F piłkarskiej Ligi Europy.
Na San Siro pierwszy prowadzenie objął zespół z Grecji. W 14. minucie Leonardo Koutris dośrodkował na pole karne, a Miguel Guerrero uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 70. minucie za sprawą trafienia Patrick Cutrone, który wykorzystał precyzyjne podanie Ricardo Rodrigueza i strzałem głową pokonał golkipera rywali.
Sześć minut później prowadzenie "Rossonerim" dał Gonzalo Higuain. Wówczas Hakan Calhanoglu odegrał do reprezentanta Argentyny, a ten trafił w lewy dolny róg. Wynik meczu na 3:1 ustalił w 79. minucie Patrick Cutrone, a przy tym golu asystował Calhanoglu.
W innym meczu tej grupy Real Betis Balompie pokonał u siebie F91 Dudelange 3:0 (0:0).
Zespół Gennaro Gattuso ma na koncie sześć punktów i jest liderem grupy F. Na drugiej pozycji plasuje się ekipa z La Liga z dorobkiem czterech "oczek". Trzecią lokatę zajmuje Olympiakos, a na ostatniej plasuje się F91 Dudelange.