Milan rozbił Bayern 4:0 w Turnieju Mistrzów. Lewandowski bez błysku

YouTube
AC Milan pokonał drużynę Bayernu Monachium 4:0 (3:0). Spotkanie towarzyskie rozegrano w ramach Turnieju Mistrzów w Chinach, gdzie obie drużyny przygotowują się do sezonu.
Na Shenzhen Universiade Sports Centre Stadium dwa gole dla ekipy "Rossonerich" strzelił Patrick Cutrone. 19-latek najpierw wpisał się na listę strzelców w 25. minucie, a następnie w 43. minucie.
Bramkę dla AC Milan zdobył także Franck Kessie, który w 14. minucie oddał mocny i skuteczny strzał na bramkę Bawarczyków, a także Hakan Calhanoglu. Reprezentant Turcji w 85. minucie ustalił wynik spotkania na 4:0.
Robert Lewandowski zagrał całe spotkanie. Tak jak cała drużyna Bayeru Polak wypadł przeciętnie. W 42. minucie Ribery przeprowadził indywidualną akcję, minął kilku rywali na małej przestrzeni,i podał na piąty metr do Lewandowskiego, jednak Polak nie trafił w piłkę. Lewandowski podchodził również kilkakrotnie do rzutów wolnych w okolicach pola karnego, piłka jednak mijała bramkę lub trafiała w mur.
Gracze AC Milan grali dużo agresywniej i intensywniej. Widać było, że piłkarze z Mediolanu są lepiej przygotowani fizycznie - szybciej poruszali się po boisku, wygrywali większość sprintów, ich pressing był dużo bardziej skuteczny, co przełożyło się na końcowy wynik.
Bramki: 14. Kessié, 25. Cutrone, 43. Cutrone, 85. Çalhanoğlu
Bayern Monachium: Früchtl – Rafinha, Hummels (46. Sanches), Alaba, Bernat (30. Friedl) – Javi Martínez, Tolisso – Coman, Müller (C), Ribéry (46. James Rodríguez) – Lewandowski.

AC Milan: G. Donnarumma (80. An. Donnarumma) – Abate (46. Conti), C. Zapata (63. Bonucci), Montolivo (C) (46. Biglia), Ricardo Rodríguez (63. Antonelli) – Musacchio (79. Paletta), Kessié (79. Sosa), Bonaventura (79. J. Mauri) – Niang (79. G. Gómez), Cutrone (46. André Silva), Borini (63. Çalhanoğlu).