Milan tylko zremisował z beniaminkiem

Maarten Van Damme, wikicommons
Empoli FC zremisowało przed własną publicznością z AC Milan 1:1 (0:1) w drugim czwartkowym meczu szóstej kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Carlo Castellani całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Michał Marcjanik.
"Rossoneri" objęli prowadzenie już po dziesięciu minutach gry, kiedy to Lucas Biglia zdecydował się na uderzenie z dystansu i Leonardo Capezzi próbując zablokować strzał Argentyńczyka zmienił kierunek lotu piłki, co zmyliło interweniującego Pietro Terracciano.
Dwadzieścia minut przed końcem przewinienia we własnym polu karnym dopuścił się Alessio Romagnoli i sędzia bez wahania podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Francesco Caputo, doprowadzając do wyrównania.
Beniaminek z Toskanii po drugim remisie w sezonie umocnił się nieznacznie tuż nad strefą spadkową. Podopieczni Gennaro Gattuso po trzecim z rzędu podziale punktów z rywalami przesunęli się na czternastą lokatę w klasyfikacji.