Milik nie przestaje strzelać! 20 i 21 ligowy gol Polaka [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Piłkarze SC Heerenveen przegrali u siebie z Ajaksem Amsterdam 0:2 (0:0) w wieczornym środowym spotkaniu 32. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Abe Lenstra Stadion obie bramki dla gości strzelił po przerwie Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski najpierw pewnie egzekwował rzut karny.

A siedem minut później wykorzystał precyzyjne zagranie Mitchella Dijksa. Były to bramki numer 20 i 21 snajpera Ajaksu Amsterdam w Eredivisie.

Więcej na swoim koncie mają jedynie Luuk de Jong z PSV i Vincent Janssen z AZ Alkmaar.

Wicemistrzowie Holandii dzięki tej wygranej odzyskali pozycję lidera tabeli, natomiast "De Superfriezen" doznali trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na dwunastej lokacie w klasyfikacji.

Dwunaste zwycięstwo w sezonie zanotowali zawodnicy Twente Enschede, którzy po golach w samej końcówce ograli u siebie Excelsior Rotterdam 2:0.

Na murawie De Grolsch Veste szesnaście minut po przerwie pojawił się Oskar Zawada. Popularni "Tukkers" po tej wygranej zapewnili sobie utrzymanie i umocnili się na trzynastym miejscu w tabeli. Ekipa z portowego miasta jest natomiast po tej porażce tuż nad strefą barażową.