Milik prowadzi do zwycięstwa! Gol w stylu Zlatana [video]

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Ajax wygrał z Celtikiem w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszej połowie wspaniałego gola strzelił Arkadiusz Milik, który poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa.

Spotkały się dwie najsłabsze w swojej grupie drużyny. Wygrana przedłużyłaby klubowi Milika szanse na awans do dalszej rundy.

Do przerwy utrzymywał się wynik 1-1. W 4. minucie prowadzenie gospodarzom dał McGregor, ale już w 22 minucie goście wyrównali za sprawą byłego napastnika Górnika Zabrze.

Reprezentant Polski w zamieszaniu pod bramką rywali znalazł się tam, gdzie powinien i złożył się do strzału niczym sam Zlatan Ibrahimović:

W 88. minucie Ajax wyszedł na prowadzenie. Znowu w gola zamieszany był Milik - napastnik zaliczył kilkudziesięciometrowy rajd zwieńczony podaniem do Vaclava Cernego, który sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zaprzepaścił.

Więcej trafień już w tym meczu nie zanotowaliśmy i to Holenderski klub cieszył się z kompletu punktów.

W drugim meczu tej grupy prowadzące w klasyfikacji Molde FK uległo u siebie Fenerbahce Stambuł 0:2 (0:0). Wicemistrzowie Turcji drugie zwycięstwo w tej edycji zawdzięczają celnym strzałom Brazylijczyka Fernandao oraz Ozana Tufana. Ekipa znad Bosforu w tabeli ma dwa punkty przewagi nad podopiecznymi Franka de Boera.

Tym samym Ajax zachowuje szanse na awans do fazy pucharowej - o wszystkim zadecyduje ostatnia, rozegrana za dwa tygodnie kolejka. Celtic odpadł z rywalizacji o występ w kolejnej rundzie.