Mistrzostwa Wschodniej Azji: Wysoka porażka Japonii z Koreą Południową

ypa.ir, wikicommons
Japonia przegrała przed własną publicznością z Koreą Południową 1:4 w sobotnim meczu Mistrzostw Wschodniej Azji.
Na Ajinomoto Stadium w Tokio prowadzenie grupowym rywalom Polaków na MŚ 2018 w Rosji, zapewnił po trzech minutach gry strzałem z rzutu karnego Yu Kobayashi, który pod koniec spotkania niefortunnie również skierował piłkę do własnej bramki, ustalając wynik konfrontacji.
Jeszcze przed przerwą dwukrotnie do siatki zespołu z Kraju Kwitnącej Wiśni celnie przymierzył Kim Shin-Wook, a jego trafienia przedzielił także gol Woo-Young Junga.
Japonia doznała w ten sposób pierwszej porażki w turnieju głównym i ostatecznie zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła niepokonana w decydującej fazie Korea Południowa. Trzecia lokata przypadła Chinom, a na czwartej pozycji imprezę ukończyła Korea Północna.
* * * * * *

Japonia - Korea Południowa 1:4 (1:3)

Bramki: Kobayashi 3-karny - Kim Shin-Wook 13, 35, Woo-Young Jung 23, Kobayashi 69-samobójcza.