Mistrzostwo dla Lille coraz bliżej! PSG zgubiło punkty z Rennes [WIDEO]

Christophe Saidi / Press Focus
PSG niezwykle skomplikowało sobie sytuację w lidze. Paryżanie zgubili dwa bezcenne punkty, remisując 1:1 z Rennes.
Dzisiejszy mecz początkowo był festiwalem niezaliczonych bramek. Najpierw do siatki trafił Sehrou Guirassy, jednak jego trafienie nie zostało uznane ze względu na pozycję spaloną. W 39. minucie Moise Kean wygrał pojedynek z golkiperem Rennes, jednak włoski napastnik także nie upilnował linii i sędziowie anulowali jego gola.
Wynik spotkania w doliczonym czasie pierwszej połowy otworzył dopiero Neymar. Brazylijczyk wykorzystał rzut karny. Tym samym 29-latek w pewien sposób uczcił niedawne przedłużenie kontraktu. Wczoraj PSG poinformowało o prolongacie umowy napastnika, który pozostanie w Parku Książąt minimum do 2025 r.
W drugiej połowie doszło do rehabilitacji Guirassy'ego. W 71. minucie Francuz wykorzystał podanie od Benjamina Bourigeauda i kapitalnym strzałem głową pokonał Keylora Navasa.
PSG w końcowych minutach nawet nie miało klarownych okazji, aby strzelić gola na wagę trzech punktów. W dodatku w 88. minucie Presnel Kimpembe wyleciał z boiska za bandycki faul.
Rennes skutecznie się broniło i ostatecznie utrzymało remis 1:1. Wynik ten sprawia, że przewaga liderów z Lille nad ubiegłorocznymi mistrzami Francji wynosi trzy punkty. Do końca sezonu pozostały zaledwie dwa kolejki. Rennes jest siódme w tabeli.
Adam Kłos09 May 2021 · 23:01