Mistrzowie NBA wygrywają na inaugurację sezonu

shutterstock.com
Ruszył 70. sezon NBA. Na inaugurację rozgrywek Golden State Warriors wygrali z New Orleans Pelicans 111:95.

Gospodarze niemal od samego początku narzucili swojemu rywalowi swój styl gry. W efekcie w pełni kontrolowali oni wydarzenia na parkiecie. Warriors szczególnie dobrze zaprezentowali się w tym meczu w defensywie. Co przełożyło się między innymi na zaledwie osiemnaście punktów gwiazdy Pelicans Anthony'ego Davisa.

W drużynie mistrzów NBA błyszczał Stephen Curry, który zdobył aż 40 punktów. Najlepszy zawodnik zanotował trafiał rzut za rzutem. Już w pierwszej kwarcie zdobył 24 punkty! Koszykarze "Pelikanów" zupełnie nie potrafili go zatrzymać. Ponadto Curry w całym meczu zanotował siedem asyst i sześć zbiórek.

W pierwszym dniu sezonu grano też w Chicago, gdzie Bulls wygrali z Cleveland Cavaliers 97:95. Bohaterem końcówki był Pau Gasol. Hiszpan zablokował rzut LeBrona Jamesa, który mógł doprowadzić do dogrywki. Gwiazdor "Kawalerzystów" zdobył prawda 25 punktów, ale miał nisko procent skuteczności rzutów. Trafił tylko w 10 z 22 prób.

Sezon od zwycięstwa zaczęli też koszykarze Detroit Pistons. "Tłoki" wygrały z Atlantą Hawks 106:94.