Nadchodzące

Mistrzowie świata pokonani przez Iran! Polacy przegrali na gorącym terenie

Reprezentacja Polski siatkarzy
Źródło zdjęcia: MediaPictures.pl / shutterstock.com

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała z Iranem 2:3 w meczu Ligi Narodów. Spotkanie odbyło się w perskiej Urmii.

TUTAJ przeczytasz relację z tego starcia.

Mecz od początku zapowiadał się emocjonująco. Wszystko za sprawą niedawnych słów Michała Kubiaka. Choć kapitana reprezentacji Polski zabrakło w Urmii, tamtejsi kibice sprawili, iż atmosfera w hali była naprawdę gorąca.

Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt, co sprawiło, że w pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:7. Następnie rywale odskoczyli na kilka punktów i utrzymali tę przewagę aż do końca (20:25).

Początek drugiej partii należał do nas - w pewnym momencie prowadziliśmy aż 6:0. Irańczycy próbowali odrobić straty, ale ciągle utrzymywaliśmy bezpieczną przewagę, co sprawiło, że to Polacy cieszyli się na koniec seta (25:21).

Trzeci set przyniósł kolejne powody do radości. Po początkowej wyrównanej walce odskoczyliśmy na kilka punktów i pewnie wygraliśmy 25:18.

W czwartym secie role się odwróciły. To Irańczycy zaatakowali mocniej, a my nie potrafiliśmy skończyć swoich ataków, co skutkowało w pewnym momencie aż ośmiopunktową stratą (11:19). Ostatecznie przegraliśmy 17:25.

W tie-breaku walka do pewnego momentu była bardzo zacięta, lecz ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali. Polacy przegrali aż 8:15.

Iran - Polska 3:2 (25:20, 21:25, 18:25, 25:17, 15:8)

0
Pewnie zwiazek rozglada sie juz za nowym trenerem.
15 cze 2019 | 20:49
-1
Dziękujemy panie kapitanie. Szkoda, że ten dzban tak głupio osłabił drużynę, brak takiego siatkarza to wielka strata...
-5
Powiem krótko japierdole dramat z 2:1 do 3:2 .Szkoda słów dobra trzeba zapomnieć i grać następny mecz.