Mistrzowie świata pokonani przez Iran! Polacy przegrali na gorącym terenie

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Siatkarska reprezentacja Polski przegrała z Iranem 2:3 w meczu Ligi Narodów. Spotkanie odbyło się w perskiej Urmii.
TUTAJ przeczytasz relację z tego starcia.
Mecz od początku zapowiadał się emocjonująco. Wszystko za sprawą niedawnych słów Michała Kubiaka. Choć kapitana reprezentacji Polski zabrakło w Urmii, tamtejsi kibice sprawili, iż atmosfera w hali była naprawdę gorąca.
Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt, co sprawiło, że w pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:7. Następnie rywale odskoczyli na kilka punktów i utrzymali tę przewagę aż do końca (20:25).
Początek drugiej partii należał do nas - w pewnym momencie prowadziliśmy aż 6:0. Irańczycy próbowali odrobić straty, ale ciągle utrzymywaliśmy bezpieczną przewagę, co sprawiło, że to Polacy cieszyli się na koniec seta (25:21).
Trzeci set przyniósł kolejne powody do radości. Po początkowej wyrównanej walce odskoczyliśmy na kilka punktów i pewnie wygraliśmy 25:18.
W czwartym secie role się odwróciły. To Irańczycy zaatakowali mocniej, a my nie potrafiliśmy skończyć swoich ataków, co skutkowało w pewnym momencie aż ośmiopunktową stratą (11:19). Ostatecznie przegraliśmy 17:25.
W tie-breaku walka do pewnego momentu była bardzo zacięta, lecz ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali. Polacy przegrali aż 8:15.
Iran - Polska 3:2 (25:20, 21:25, 18:25, 25:17, 15:8)