Młodzież dała Realowi Madryt zwycięstwo. "Królewscy" liderem tabeli! [WIDEO]

Jose Breton- Pics Action/shutterstock.com
Real Madryt pokonał przed własną publicznością Osasunę 2:0 (1:0). Dzięki temu zwycięstwu "Królewscy" objęli prowadzenie w tabeli.
Zidane po cennym, wyjazdowym triumfie w starciu z Sevillą (1:0) dał odpocząć kluczowym piłkarzom. Na murawie nie pojawili się m.in. Courtois, Bale i Benzema. Mimo to "Królewscy" bez większego trudu wywalczyli komplet oczek.
W pierwszej części gry ataki Realu były dość anemiczne. Mimo optycznej przewagi gospodarze mieli problemy z oddawaniem strzałów. W pierwszych 30 minutach nie tylko nie oglądaliśmy goli, ale i składnych akcji było jak na lekarstwo.
Kiedy publiczność na Bernabeu zaczęła zdradzać oznaki zniecierpliwienia, do ekstazy doprowadził ją Vinicius. Młody Brazylijczyk popisał się kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego, kompletnie zaskakując Rubena i umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką.
Po zmianie stron do głosu dochodzić zaczęli gracze Osasuny, którzy kąsali Real groźnymi atakami. To "Królewscy" byli jednak bliżej drugiej bramki, a w 58. minucie umieścili nawet piłkę w siatce. Arbiter nie uznał jednak trafienia Jovicia, dopatrując się pozycji spalonej Serba.
Co nie udało się wtedy, przyszło w 73. minucie. Wtedy to wprowadzony na murawę chwilę wcześniej Rodrygo otrzymał kapitalne podanie na lewą stronę, zszedł do środka i celnie uderzył w kierunku dalszego słupka.
Ostatecznie więcej goli już w tym meczu nie padło. Real wygrał i objął prowadzenie w tabeli LaLiga.
Maciej Ziętarek25 Sep 2019 · 22:51
Źródło: Własne