MLS: Dobra zaliczka Columbus Crew

lev radin/Shutterstock
Columbus Crew pokonał New York City 4:1 w pierwszym półfinałowym meczu fazy play-off amerykańskiej Major League Soccer. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę w Nowym Jorku.
Columbus Crew nie przegrali meczu od 5 sierpnia. Swoją świetną passę kontynuują i we wtorkowym pierwszym półfinale Wschodu pewnie pokonali New York City.
Już w szóstej minucie na prowadzenie wyprowadził ich Ola Kamara, który popisał się skuteczną dobitką. W 52. minucie czerwoną kartkę otrzymał Alexander Callens i sytuacja gości mocno się skomplikowała. Gospodarze przewagę wykorzystali i zdobyli dwie kolejne bramki. Trafienia zanotowali Artur oraz Justin Meram.
W 78. minucie przyjezdni strzelili ważnego gola na wyjeździe. Na listę strzelców wpisał się David Villa. To jednak zespół Crew pojedzie na rewanż w bardzo dobrej sytuacji. W doliczonym czasie gry czwartą bramkę zdobył dla nich Harrison Afful.