MLS. Historyczny punkt FC Cincinnati

Historyczny punkt FC Cincinnati w MLS
EQRoy/Shutterstock
Atlanta United zremisowała u siebie z FC Cincinnati 1:1 w niedzielnym meczu amerykańskiej Major League Soccer. Dla klubu z Ohio, który w tym sezonie dołączył do rozgrywek, to historyczny pierwszy zdobyty punkt.
W swoim pierwszym meczu w MLS FC Cincinnati przegrał na wyjeździe z Seattle Sounders 1:4. Eksperci zastanawiali się, czy nowa drużyna będzie w stanie powalczyć o pierwszą zdobycz punktową w drugim spotkaniu.
Sytuacja gości od początku nie była łatwa, bowiem już w piątej minucie United wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Joseph Martinez. Wydawało się, że takim wynikiem zakończy się te spotkanie. Wtedy w 86. minucie w historii klubu z Cincinnati zapisał się Roland Lamah. Belg pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, oddając płaski strzał, który zapewnił jego ekipie cenny remis.
Teraz drużyna z FC Cincinnati zagra pierwszy raz na własnym stadionie. 17 marca zmierzy się u siebie z Portland Timbers. Natomiast zespół z Atlanty, który również w pierwszych dwóch spotkania zdobył jeden punkt, zagra w następnej kolejce z Philadelphia Union.