MLS: Porażka Chicago Fire, Nikolić znów bez gola

Chicago Fire przed własną publicznością przegrało z Minnesota United FC 1:2 (0:2) w niedzielnym meczu amerykańskiej ligi MLS.
Na Toyota Park oba gole dla drużyny przyjezdnej padły w pierwszej połowie, a ich autorem był Abu Danladi. Napastnik z Ghany najpierw wpisał się na listę strzelców w 36., a następnie w 45. minucie.
Gospodarze jedyną bramkę zdołali zdobyć w 77. minucie. Wówczas David Accam wykorzystał dośrodkowanie Bastiana Schweinsteigera i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali.
Całe spotkanie w barwach Chicago Fire rozegrał były piłkarz Legii Warszawa, Nemanja Nikolić. Reprezentant Węgier, który w tym sezonie strzelił już 16 goli, to spotkanie zakończył bez dorobku bramkowego, a po raz ostatni trafił do siatki 2 lipca przeciwko Vancouver Whitecaps (2:0).
Podopieczni Veljko Paunovica zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, z kolei zespół Adriana Heatha plasują się na dziewiątej pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej.