MLS: Porażka Chicago Fire

lev radin/Shutterstock
Piłkarze New York City wygrali przed własną publicznością z Chicago Fire 2:1 (0:0) w sobotnim spotkaniu Major League Soccer.

Kibice zgromadzeni na Yankee Stadium na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 47. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się David Villa, któremu asystował Jonathan Lewis. Chwilę później miejscowi prowadzili już 2:0, a bramkarza przyjezdnych pokonał Frederic Brillant

Goście zdołali zdobyć jedynie kontaktowego gola. W 54. minucie David Accam dopadł do odbitej od poprzeczki piłki i wbił ją do pustej bramki.

Warto zaznaczyć, że gospodarze prawie przez całe spotkanie grali w osłabieniu, ale mimo to wywalczyli trzy punkty. Już w 12. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Yangel Herrera.

Piłkarze New York City zajmują aktualnie trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. Podopieczni Patricka Vieiry mają na swoim koncie 37 punktów, z kolei Chicago Fire zdobyło do tej pory o jedno "oczko" więcej i znajduje się na drugiej pozycji.