Trzecia porażka New York City FC

lev radin / Shutterstock.com
Piłkarze Houston Dynamo pokonali u siebie New York City FC 3:1 (1:1) w najciekawszym piątkowym spotkaniu 13. kolejki rozgrywek Major League Soccer.
Na BBVA Compass Stadium lepiej rozpoczęli goście, bowiem już w szóstej minucie efektownym wolejem w polu karnym miejscowych popisał się David Villa. Dla Hiszpan było to ósme trafienie w tym sezonie.
Kwadrans później wyrównał głową Alejandro Fuenmayor. Wenezuelczykowi świetnie dośrodkował z rzutu wolnego Honduranin Rommel Quioto.
Po zmianie stron prowadzenie gospodarzom zapewnił płaskim strzałem Argentyńczyk Tomas Martinez, któremu w polu karnym przytomnie dogrywał Oscar Samir Garcia. Losy konfrontacji rozstrzygnął dziesięć minut przed końcem Honduranin Alberth Elis, dobijając piłkę z bliska do siatki.
Dzięki drugiej wygranej z rzędu zespół z Teksasu awansował na czwarte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Nowojorczycy doznali natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na trzeciej lokacie w Konferencji Wschodniej.