MLS: Sporting rozbił Whitecaps, trzy gole Russella

Ryan Knapp / wikicommons
Sporting Kansas City rozgromił u siebie Vancouver Whitecaps 6:0 (3:0) w pierwszym meczu 8. kolejki rozgrywek Major League Soccer.
Na Children's Mercy Park trzy gole dla gospodarzy zdobył Johnny Russell. Oprócz Szkota na listę strzelców wpisali się również Kolumbijczyk Jimmy Medranda, Hiszpan Cristian Lobato oraz Francuz Yohan Croizet.
Zwycięstwo mogło być nawet jeszcze bardziej okazałe, ale rzut karny zmarnował tuż przed przerwą Hiszpan Ilie Sanchez. Zespół z Missouri dzięki piątej wygranej w sezonie umocnił się na prowadzeniu w tabeli Konferencji Zachodniej.
Drużyna z Kolumbii Brytyjskiej, która całą drugą połowę grała w podwójnym osłabieniu, doznała natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostała na trzeciej lokacie w klasyfikacji.