MLS: Villa przesądził o wygranej NYCFC z mistrzami

lev radin/Shutterstock
New York City FC pokonał przed własną publicznością Seattle Sounders 2:1 (0:1) w pierwszym sobotnim meczu rozgrywek Major League Soccer.

Na Yankee Stadium prowadzenie przyjezdnym zapewnił pięć minut przed przerwą strzałem w długi róg z narożnika pola karnego Cristian Roldan.

Siedem minut po zmianie stron wyrównał z rzutu karnego David Villa. Hiszpan niespełna kwadrans przed końcem popisał się również efektownym uderzeniem z powietrza, dzięki któremu nowojorczycy wygrali po raz ósmy w tym sezonie i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej.

Broniący trofeum zespół ze stanu Waszyngton doznał natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na siódmą pozycję w klasyfikacji Konferencji Zachodniej.