MLS: Zwycięstwo Seattle Sounders, remis w Columbus

Keeton Gale / shutterstock.com
Seattle Sounders pokonało Houston Dynamo 2:0, a Columbus Crew bezbramkowo zremisowało z Toronto FC w pierwszych meczach 1/2 finału fazy play-off amerykańskiej ligi MLS.
Na BBVA Compass Stadium pierwszego gola w 11. minucie spotkania strzelił Gustav Svensson. Przy trafieniu szwedzkiego pomocnika asystował Nicolas Lodeiro.
Drugie trafienie na rzecz przyjezdnych dołożył tuż przed przerwą Will Bruin, który wykorzystał dośrodkowanie Joevina Jonesa i pokonał golkipera rywali.
W 29. minucie czerwoną kartką został ukarany Jalil Anibaba, przez co gospodarze grali w dziesiątkę. Po tym zdarzeniu sędzia podyktował rzut karny dla ekipy przyjezdnej, ale jedenastki nie wykorzystał Nicolas Lodeiro.
W innym meczu tej serii gier, Columbus Crew przed własną publicznością bezbramkowo zremisowało z Toronto FC.
Rewanżowe spotkania zostaną rozegrane 30 listopada i 1 grudnia.