MME: Niemcy rozbili Serbów i są blisko awansu półfinału ME U-21

YT
Niemcy wygrały z Serbią 6:1 (3:0) w meczu drugiej kolejki grupy B piłkarskich młodzieżowych mistrzostw Europy. Spotkanie zostało rozegrane w Trieście.
Reprezentanci Niemiec już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy tego spotkania. W 16. minucie prowadzenie dał im Marco Richter trafiając w sytuacji sam na sam. Był to jego trzeci gol w turnieju.
Po pół godzinie gry na 2:0 podwyższył Gian-Luca Waldschmidt strzałem z pięciu metrów do pustej bramki. Siedem minut później trafił ponownie, tym razem uderzeniem w długi róg z pola karnego. Dla gracza SC Freiburg były to gole numer dwa i trzy w turnieju.
W drugiej połowie zdobył swoją czwartą bramkę po tym jak oddał strzał sprzed pola karnego. Było to trafienie na 5:0, bo wcześniej na 4:0 gola strzelił Mahmoud Dahoud po uderzeniu z dystansu.
Zdominowani Serbowie w 85. minucie zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Rzut karny wykorzystał Andrija Żivković.
W doliczonym czasie gry podopieczni Stefana Kuntza zaatakowali jeszcze raz, dobijając rywali z Bałkanów. Arne Maier oddał znakomity strzał z dystansu i ustalił rezultat na 6:1.
Po dwóch seriach spotkań w tabeli grupy B Niemcy są na pierwszym miejscu z dorobkiem 6 punktów. Do awansu brakuje im co najmniej remisu w ostatnim meczu z Austrią, która jest trzecia, mając na koncie 3 punkty. Druga Dania również zgromadziła trzy punkty, a stawkę bez żadnej zdobyczy zamykają Serbowie.