LM: Monaco blisko awansu

V&A Dudush, wikicommons
AS Monaco jest bardzo blisko awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Dobre wyniki w pierwszych meczach zanotowały też Panathinaikos i Sparta Praga. Fenerbahce z nowymi gwiazdami w składzie nie strzeliło gola.

Panathinaikos zaczął źle. Już w dziesiątej minucie gola dla Club Brugge zdobył strzałem głową Boli Bolingoli-Mbombo.

Jedenaście minut przed przerwą karnego dla gospodarzy zmarnował Marcus Berg, ale reprezentant Szwecji zrehabilitował się już trzy minuty później głową doprowadzając do wyrównania. Tuż przed zejściem do szatni sędzia wyrzucił z boiska Hiszpana Sergio Sancheza, ale to osłabione "Koniczynki" zadały decydujący cios. Kolejny rzut karny tym razem wykorzystał Nikolaos Karelis.

*

W równolegle rozgrywanej konfrontacji w Stambule nie padły żadne gole, choć na murawie roiło się od gwiazd. Mało udane debiuty w barwach Fenerbahce zaliczyli Portugalczyk Nani i wprowadzony po przerwie Holender Robin van Persie.

*

AS Monaco pokonało na wyjeździe Young Boys Berno 3:1 w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Rewanż rozegrany zostanie 4 sierpnia.

Wszystkie bramki w spotkaniu rozgrywanym na Stade de Suisse Wankdorf padły w drugiej połowie meczu. Najpierw w 64. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Lavyin Kurzawa. W 72. minucie spotkania, gola na 2:0 dla gości strzelił Guido Marcelo Carrillo. Później w przeciągu trzech minut padły dwie bramki. Trafienie dla gospodarzy zaliczył Raphael Nuzzolo, a wynik na 3:1 ustalił Mario Pasalić.

*

Sparta Praga zremisowała na wyjeździe 2:2 z CSKA Moskwa w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Rewanż rozegrany zostanie 5 sierpnia.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 14. minucie gry, po asyście Zorana Tosicia, na listę strzelców wpisał się Ałan Dżagojew. Minutę później goście doprowadzili do wyrównania. Były zawodnik Zagłębia Lubin, Costa Nhamoinesu podał do Kehinde Fataia, a ten pokonał Igora Akinfiejewa. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1.

Siedem minut po zmianie stron, rosyjski klub po raz drugi wyszedł na prowadzenie. Podanie od Romana Ermarenki wykorzystał Tosić. W 57. minucie gry, wynik spotkania na 2:2 ustalił Ladislav Krejci. W praskiej drużynie od 84. minuty występował były napastnik Śląska Wrocław, Marco Paixao.

Kolejnym rywalem CSKA Moskwa będzie Anży Machaczkała. Mecz trzeciej kolejki ligi rosyjskiej odbędzie się w sobotę. Tego samego dnia, piłkarze Zdenka Scasnego zmierzą się z Banikiem Ostrawa.