Monaco nie zagra w kolejnej rundzie Ligi Europy

charnsitr/Shutterstock
AS Monaco przegrało na wyjeździe 1:4 z Tottenhamem Hotspur w spotkaniu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Piłkarze Leonardo Jardima zajęli trzecie miejsce w tabeli i odpadli z europejskich pucharów.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w trzeciej minucie gry. Ben Davies dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a bramkarza rywali pokonał Erik Lamela. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców kwadrans po rozpoczęciu spotkania. Tym razem zaskoczył Danijela Subasicia strzałem zza linii pola karnego. Siedem minut przed przerwą Argentyńczyk skompletował hat tricka, wykorzystując sytuację sam na sam z golkiperem Monaco.

Goście zdołali zdobyć gola honorowego, kwadrans po zmianie stron, po uderzeniu Stephana El Shaarawy'ego, ale wynik na 4:1 ustalił w 78. minucie gry Tom Carroll.

Tottenham dzięki wygranej zajął pierwsze miejsce w tabeli. Zawodnicy Mauricio Pochettino zdobyli o trzy punkty więcej niż Anderlecht Bruksela, który dzisiaj wygrał u siebie 2:1 z Karabachem Agdam.

Awans do kolejnej rundy rozgrywek wywalczyły również drużyny Lokomotiwu Moskwa i Sportingu Lizbona. Rosyjski zespół pokonał na wyjeździe Skenderbeu 3:0, a Portugalczycy wygrali u siebie 3:1 z Besiktasem Stambuł.