MŚ piłkarek ręcznych: Polki pokonały Angolę i awansowały

Dziurek/Shutterstock
Reprezentantki Polski po bardzo zaciętym pojedynku pokonały Angolę 29:27 w swoim czwartym meczu na Mistrzostwach Świata piłkarek ręcznych.

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do rywalek. Nasze szczypiornistki zaczęły fatalnie, a przeciwniczki pewnie nas punktowały - 1:5, 2:7. Polki z minuty na minutę zdobywały nieco więcej bramek, ale Angola nadal była daleko - 7:10, 8:13. Na przerwę nasze zawodniczki schodziły z trzybramkową stratą - 12:15.

W drugiej połowie zobaczyliśmy już zupełnie inny zespół. Polki w kilka minut doprowadziły do remisu - 17:17 - a następnie wyszły na prowadzenie - 19:18, 22:20. Po chwili jednak zrobił się remis - 23:23. Czekała nas bardzo nerwowa końcówka. Za moment wygrywała Angola - 23:24, 24:25 - ale Polska za każdym razem błyskawicznie potrafiła wyrównać - 24:24, 25:25. W ostatnich minutach to nasze szczypiornistki wyszły na prowadzenie - 28:27, a potem podwyższyły na 29:27. I taki wynikiem zakończyło się to spotkanie. Polska pokonała Angolę.

Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata.