Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

MŚ: Remisy Kostaryki i USA, Panama bliżej mundialu

6 wrz 2017 | 08:40 1
Źródło zdjęcia: lev radin/Shutterstock

Kostaryka zremisowała u siebie z Meksykiem 1:1 (0:1) w szlagierowym meczu ósmej kolejki eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Północnej i Środkowej.

Na Estadio Nacional de Costa Rica w San Jose przyjezdni objęli prowadzenie minutę przed przerwą, kiedy to niefortunnie piłkę skierował po własnej bramki Cristian Gamboa.

Gospodarze niezwykle cenny punkt uratowali siedem minut przed końcem, kiedy to do wyrównania doprowadził imponujący skutecznością w ostatnich spotkaniach Marcos Urena. Zawodnik San Jose Earthquakes kilka dni wcześniej strzelił również dwie bramki w zwycięskiej 2:1 wyjazdowej konfrontacji przeciwko USA.

Kostaryka po trzecim remisie pozostała wiceliderem klasyfikacji i potrzebuje punktu do bezpośredniego awansu na mundial w Rosji. Meksyk już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Na trzecią lokatę, na dwie kolejki przed końcem zmagań, awansowała Panama, która rozbiła przed własną publicznością Trynidad i Tobago 3:0. Popularni "Los Canaleros" wyprzedzają tylko o punkt Amerykanów i Honduras, które po bezpośrednim remisie 1:1, nadal zachowują szansę na trzecie miejsce i bezpośredni awans.

* * * * * *
Wyniki spotkań 8. kolejki:

Honduras - USA 1:1 (1:0)
Bramki: Quioto 27 - Wood 85.
Czerwona kartka: Figueroa (90+3, Honduras).

Kostaryka - Meksyk 1:1 (0:1)
Bramki: Urena 83 - Gamboa 44-samobójcza.

Panama - Trynidad i Tobago 3:0 (1:0)
Bramki: Torres 40, Mitchell 59-samobójcza, Arroyo 86.

Dyskusja 1
6 wrz 2017 | 09:05
-4
Ta strefa to jest jakiś żart. Potem tacy Pigmeje jadą na mistrzostwa świata porobić sobie zdjęcia ze sławnymi sportowcami... wszystko fajnie, tylko to zabiera spoty prawdziwym drużynom, z krajów w których piłka nożna coś znaczy.