MŚ: Remisy Kostaryki i USA, Panama bliżej mundialu

lev radin/Shutterstock
Kostaryka zremisowała u siebie z Meksykiem 1:1 (0:1) w szlagierowym meczu ósmej kolejki eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Północnej i Środkowej.
Na Estadio Nacional de Costa Rica w San Jose przyjezdni objęli prowadzenie minutę przed przerwą, kiedy to niefortunnie piłkę skierował po własnej bramki Cristian Gamboa.
Gospodarze niezwykle cenny punkt uratowali siedem minut przed końcem, kiedy to do wyrównania doprowadził imponujący skutecznością w ostatnich spotkaniach Marcos Urena. Zawodnik San Jose Earthquakes kilka dni wcześniej strzelił również dwie bramki w zwycięskiej 2:1 wyjazdowej konfrontacji przeciwko USA.
Kostaryka po trzecim remisie pozostała wiceliderem klasyfikacji i potrzebuje punktu do bezpośredniego awansu na mundial w Rosji. Meksyk już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji.
Na trzecią lokatę, na dwie kolejki przed końcem zmagań, awansowała Panama, która rozbiła przed własną publicznością Trynidad i Tobago 3:0. Popularni "Los Canaleros" wyprzedzają tylko o punkt Amerykanów i Honduras, które po bezpośrednim remisie 1:1, nadal zachowują szansę na trzecie miejsce i bezpośredni awans.