MŚ U-20. Awans z grupy D wywalczyły Ukraina, Stany Zjednoczone i Nigeria. 1/8 finału zabraknie Katarczyków

Katar nie wychodzi z grupy. Awans z grupy D wywalczyły Ukraina, Stany Zjednoczone i Nigeria
FIFA
Ukraina zremisowała z Nigerią 1:1 (1:0), a Stany Zjednoczone pokonały Katar 1:0 (0:0) w meczach trzeciej kolejki grupy D piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. W następnej fazie zagrają Ukraińcy, Amerykanie i Nigeryjczycy.
W Bielsku-Białej Nigeria rywalizowała z Ukraina. Więcej do stracenia mieli piłkarze z Afryki, którzy nie byli jeszcze pewni awansu. Ich sytuacja pogorszyła się w 30. minucie, kiedy piłkę do siatki głową skierował Danylo Sikan.
Pod koniec pierwszej połowy Nigeryjczycy mieli znakomitą okazję, by wyrównać. Muhamed Tijani zmarnował jednak rzut karny, jego strzał obronił Andrij Łunin.
W 51. minucie Nigeryjczyk miał szansę na przełamanie i tym razem pewnie wykorzystał jedenastkę.
Remis zapewnił Ukrainie pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 7 punktów. Nigeria natomiast zajęła trzecią pozycję, mając na koncie 4 punkty. To zapewni zespołowi z Afryki awans do 1/8 finałów jako jedna z czterech najlepszych drużyn z trzecich miejsc.
W Tychach Amerykanie bardzo długo nie potrafili przełamać defensywy Kataru. Udało im się to dopiero w 76. minucie, kiedy Timothy Weah trafił w sytuacji sam na sam.
W końcówce drugą bramkę dla USA mógł zdobyć Alexis Mendez, ale nie wykorzystał rzutu karnego.
Amerykanie zajęli w grupie D drugie miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Katar zakończył rywalizację na czwartej pozycji bez punktu i strzelonego gola.