Nadchodzące

MŚ U-20. Tymoteusz Puchacz: Jest w nas duży żal i smutek, że nie przeszliśmy do kolejnej rundy

Tymoteusz Puchacz
Źródło zdjęcia: YouTube

Biało-czerwoni byli przygnębieni po końcowym gwizdku sędziego w meczu Polska – Włochy. Porażka 0:1 oznacza koniec turnieju dla podopiecznych Jacka Magiery. – Jest w nas duży żal i smutek, że nie przeszliśmy do kolejnej rundy. Próbowaliśmy odrobić straty, ale nie udało się i efekt jest taki, że żegnamy się z turniejem – powiedział Tymoteusz Puchacz.

Biało-czerwoni przegrali minimalnie, a o ich porażce zadecydowała bramka z rzutu karnego zdobyta przez Andreę Pinamontiego. – O karnym dla Włochów się nie wypowiem. Byłem daleko od sytuacji. Skoro sędziowie VAR uznali, że była ręką, to decyzja o karnym była prawidłowa – przyznał Puchacz.

Z przebiegu spotkania wyglądało, że jesteśmy w stanie wyrównać, bo zagrażaliśmy Włochom. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji. Mieliśmy uderzenie z daleka i inne okazje. Przy lepszej skuteczności, mogliśmy coś strzelić – dodał piłkarz, który wszedł w 76. minucie spotkania, zmieniając Adriana Stanilewicza.

+2
Na imprezach rangi mistrzowskiej nie da się wygrywać bez podejmowania ryzyka. W naszym przypadku - nawet goli nie da się zdobywać, grając za podwójną gardą. Wystarczy spojrzeć na końcowe fragmenty z Senegalem czy Włochami, gdzie mieliśmy swoje sytuacje. Potrzeba więcej wiary i czasami nieco innego nastawienia mentalnego do meczu. A i czasami bardziej opłaca się wrzucić piłkę w pole karne przeciwnika na "aferę" niż udawać, że się ją rozgrywa. To jednak zadanie dla trenera/selekcjonera, żeby odpowiednio nastawić i ustawić zespół
3 cze 2019 | 10:48
W te 14 minut co byles na boisku lapalem sie za glowe za kazdym razem jak dostawales pilke. Wypad do B klasy gosciu.
+2
W te 14 minut co byles na boisku jak i w poprzednich spotkaniach lapalem sie za glowe za kazdym razem jak dostawales pilke. Wypad do B klasy gosciu.
3 cze 2019 | 07:33
+4
jak zescie garli jak pizdy i tak daleko doszliscie
3 cze 2019 | 04:05
+3
Niech maja zal do trenera,ze ich nie zmotywowal jak nalezy.Trenerzyna bez jaj.
2 cze 2019 | 22:12
+1
Nie ty
ale twoi koledzy w 1 polowie dostawali pilke zeby ja natychmiast tracic w pojedynkach 1x1 bo trzeba grac pod magierataktyke.
Kabaret taktyka pana trenera wzbudza smiech i plucie. Druga polowa z Wlochami pokazala, ze Magiera powinien zaczac sie produkowac w PZPN z olowkiem w reku anie na boisku. Cienki jest.