MŚ w biathlonie: Wysokie miejsca Polek

Krystyna Guzik zajęła siódme, a Magdalena Gwizdoń dwunaste miejsce w biegu indywidualnym na Mistrzostwach Świata w biathlonie.

Dwie wspomniane Polski zaprezentowały się dzisiaj naprawdę dobrze, choć mogły uplasować się na jeszcze lepszych pozycjach. Krystyna Guzik do trzeciej lokaty straciła niespełna 22 sekundy. Decydujący w tym przypadku był jeden błąd na strzelnicy.

Magdalena Gwizdoń zajmowała świetne czwarte miejsce, gdy przystępowała do ostatniego strzelania. Niestety zawodniczka zanotowała jedno pudło i ostatecznie bieg ukończyła jako dwunasta.

Pozostałe dwie Polki wypadły trochę słabiej. Monika Hojnisz na metę dotarła na 40 miejscu, a 41 była Weronika Nowakowska.

Złoty medal wywalczyła Francuzka Marie Dorin Habert. Za nią uplasowała się jej rodaczka Anais Bescond. Brąz zdobyła natomiast Niemka Laura Dahlmeier.