MU lepsze od Liverpoolu, gol Martiala w debiucie [video]

manutd.com
Manchester United pokonał na Old Trafford Liverpool 3:1 w meczu piątej kolejki ligi angielskiej. Dzięki wygranej United zostało wiceliderem Premier League. Swojego gola w debiucie zdobył Anthony Martial.

W składzie "Czerwonych Diabłów" po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się David de Gea, który w piątek podpisał nowy kontrakt. Z powodu kontuzji w wyjściowej jedenastce zabrakło Wayne'a Rooney'a. W drużynie gości nie mogli wystąpić zmagający się z urazami: Joe Allen, Jordan Henderson, Adam Lallana, Daniel Sturridge i Joe Flanagan, a także zawieszony za czerwoną kartkę Philippe Coutinho.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Daley Blind trzy minuty po przerwie. Juan Mata wykonując rzut wolny podał do niepilnowanego przed polem karnym Holendra, a ten precyzyjny strzałem zaskoczył Simona Mignoleta. Od 70. minuty spotkania było 2:0. Joe Gomez sfaulował w polu karnym szarżującego Andera Herrerę, a chwilę później Hiszpan wykorzystał jedenastkę.

Sześć minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry, goście zdobyli bramkę kontaktową. Strzałem z przewrotki de Geę pokonał Christian Benteke. Dwie minuty później wynik spotkania na 3:1 ustalił Anthony Martial, który rozgrywał pierwszy mecz w barwach Manchesteru. Francuski napastnik minął dwóch rywali, wbiegł w pole karne "The Reds" i skierował piłkę do bramki tuż obok słupka.

Dla Liverpoolu to druga porażka w tym sezonie. Klub z Anfield Road zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. W następnej kolejce rywalem piłkarzy Brendana Rodgersa będzie Norwich City. Manchester Unied zmierzy się z Southamptonem. Wcześniej obie drużyny zagrają mecze w europejskich pucharach. Zawodnicy van Gaala zmierzą się z PSV Eindhoven, a Liverpool podejmie Bordeaux.