Murray odpadł z Australian Open. To był ostatni mecz w jego karierze?

Rena Schild / shutterstock.com
Andy Murray odpadł w pierwszej rundzie Australian Open. Brytyjczyk przegrał w niej z Roberto Bautistą-Agutem 4:6, 4:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 2:6.
Murray zapowiedział, że z powodów zdrowotnych wkrótce będzie zmuszony do zakończenia kariery. Niewykluczone, że swój ostatni mecz rozegrał właśnie podczas Australian Open.
31-latek rozpoczął mecz od dwóch przegranych setów, ale w trzecim wrócił do gry. Murray coraz mocniej naciskał na rywala, który zaczynał się mylić, popełniać błędy w ważnych wymianach. Najwięcej kosztowała go pomyłka przy stanie 5:5 w tie-breaku. Chwilę później Brytyjczyk postawił kropkę nad "i" - wygrał seta.
Czwarta partia przebiegała według podobnego scenariusza. Znów decydował tie-break, w którym sporo błędów popełniał Bautista-Agut. Murray nie zmarnował szansy i doprowadził do wyrównania.
Decydujący set zaczął się źle dla Hiszpana - od straty gema. Później grał jednak mądrzej, kontrolował wydarzenia, prezentując urozmaicony tenis. Wygrał wyraźnie - Murray ugrał tylko dwa gemy. Kort opuszczał ze łzami w oczach.
Andy Murray - Roberto Bautista-Agut 4:6, 4:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 2:6
Kamil Kaczmarek14 Jan 2019 · 13:26
Źródło: sport.tvp.pl