Rafael Nadal dalej pisze historię! Wygrał French Open po raz jedenasty!

Christian Bertrand / Shutterstock.com
Rafael Nadal po raz jedenasty wygrał French Open! W finale w trzech setach - 6:4, 6:3, 6:2 - pokonał Austriaka Dominika Thiema.
W pierwszym secie Hiszpan bardzo szybko przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 2:0. Austriak odpowiedział jednak swojemu przeciwnikowi tym samym i błyskawicznie doprowadził do wyrównania. Kolejne rozdania to zacięta walka gem za gem. Taki stan utrzymywał się do wyniku 4:4. Potem ostatnie słowo należało do bardziej utytułowanego tenisisty, który zmusił Thiema do błędów, wygrał dwie kolejne wymiany i pierwszą partię 6:4.
Druga odsłona zaczęła się od prowadzenia Nadala już 3:0. Hiszpan utrzymywał bezpieczną przewagę nad rywalem, nie dając mu odżyć - 4:1, 5:2. Drugi set nie był już tak zacięty, jak pierwszy i wielokrotny triumfator French Open zwyciężył w nim różnicą trzech gemów.
Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia Austriaka, ale Nadal już w następnym gemie doprowadził do wyrównania. Za moment przełamał rywala, wygrał kolejne rozdanie i prowadził już 3:1. W kolejnych minutach pojedynku hiszpański tenisista tylko potwierdził swoja dominację, łatwo ogrywając Thiema 6:2.
To jedenasty triumf Rafaela Nadale we French Open w karierze.
Jakub Kreśliński10 Jun 2018 · 17:56
Źródło: sport.onet.pl