Najbliższy rywal Polski przegrał z Irlandią Północną

ypa.ir, wikicommons
Irlandia Północna wygrała przed własną publicznością z Koreą Południową 2:1 (1:1) w sobotnim spotkaniu sparingowym rozegranym w Belfaście.
Na Windsor Park prowadzenie dla zespołu z Azji uzyskał już po siedmiu minutach gry Kwon Chang-Hoon. Trzynaście minut później Kim Min-Jae niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, doprowadzając do wyrównania.
Losy konfrontacji rozstrzygnął cztery minuty przed końcem Paul Smyth. Napastnikowi QPR asystował przy zwycięskim trafieniu Conor Washington.
Korea Południowa w najbliższy wtorek zmierzy się z reprezentacją Polski w towarzyskim spotkaniu zaplanowanym na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Zespół z Azji na MŚ 2018 w Rosji zagra w grupie F przeciwko broniącym tytułu Niemcom, Szwecji oraz Meksykowi.