Najlepsza drużyna NBA przegrała w Denver

Michael Tipton / flickr
W niedzielę zostało rozegrane spotkanie pomiędzy czołowymi drużynami w swoich konferencjach ligi NBA. Denver Nuggets pokonali we własnej hali Toronto Raptors 98:86.
Po wyrównanych pierwszych kilkunastu minutach, przewagę zaczęli wypracowywać sobie goście. W trzeciej kwarcie prowadzili już 70:57. Wtedy jednak obudzili się miejscowi, którzy zanotowali serię 23-2. Ostatecznie triumfowali w ostatniej części gry 27:14 i wygrali 10 razy na ostatnich 12 spotkań.
26 punktów dla Samorodków zdobył Nikola Jokić. 15 ze swoich 19 "oczek" rzucił w ostatnich 12 minutach Jamal Murray. - To był najwyższy czas, abym zacząłem trafiać - powiedział Murray.
Nuggets zajmują pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 20-9. Ich kolejnym rywalem będą Dallas Mavericks. - Mamy zaledwie grudzień. Przed nami jeszcze bardzo długo droga - podkreślił Mason Plumlee, zdobywca 10 punktów i siedmiu zbiórek. Drużyna z Denver ostatni raz liderem Zachodu była w grudniu 1984 roku. Obecnie ma minimalną przewagę nad Golden State Warriors.
W drużynie z Kanady najlepszy był Kawhi Leonard. Lider Raptors rzucił 29 punktów, miał 14 zbiórek i cztery asysty. Zespół z Toronto cały czas ma najlepszy bilans w całej lidze. Wygrał 23 mecze i przegrał dziewięć. W ostatnich pięciu spotkaniach zanotował jednak aż trzy porażki. W kolejnym spotkaniu Raptors zmierzą się we własnej hali z Indiana Pacers.