Kolejne zwycięstwo Milanu! Lider Serie A strzelił najszybszego gola w historii rozgrywek [WIDEO]

AC Milan wygrał na wyjeździe z Sassuolo 2:1. Goście zaliczyli piorunujący początek meczu - na strzelenie pierwszego gola nie potrzebowali nawet siedmiu (!) sekund.
Goście nie zamierzali się ociągać, lecz zaraz po pierwszym gwizdku sędziego z animuszem ruszyli do ataku. Hakan Calhanoglu pociągnął z piłką, zagrał prostopadle do Rafaela Leao, a ten wbiegł w pole karne i pewnym strzałem trafił do bramki.
Portugalczyk tym samym zapisał się w historii Serie A. Jego gol jest najszybszym trafieniem w historii rozgrywek. Poprzedni rekord należał do Paolo Poggiego z Piacenzy, który zdobył bramkę po 8 sekundach od pierwszego gwizdka.
“Rossoneri” nie zamierzali zresztą zwalniać tempa. W dziewiątej minucie meczu gola Hakana Calhanoglu anulował jeszcze VAR. Niedługo później, po znakomitym kontrataku z Theo Hernandezem w roli głównej, prowadzenie zespołu Stefano Piolego podwyższył jednak Alexis Saelemaekers. Koniecznie obejrzyj poniższe wideo do samego końca.
Gospodarze zmniejszyli rozmiary przegranej z grającym aż z sześcioma zawodnikami poniżej 23. roku życia w wyjściowej jedenastce Milanem dopiero w samej końcówce. W 89. minucie rezultat spotkania ustalił po strzale z rzutu wolnego Domenico Berardi.
“Rossoneri” umocnili się tym samym na pozycji lidera tabeli.