Napoli jedną nogą poza Ligą Europy. Bolesna porażka w fatalnym stylu [WIDEO]

Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
Ekipa Napoli zanotowała kolejną wpadkę w tym sezonie. Dziś w rozgrywkach Ligi Europy podopieczni Gennaro Gattuso przegrali na wyjeździe z Granadą. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2 (0:2).
Piłkarze Napoli rozpoczęli walkę w fazie pucharowej Ligi Europy. Gennaro Gattuso nie mógł dziś skorzystać z wielu podstawowych zawodników. Z problemami zdrowotnymi zmagają się tacy gracze jak Koulibaly, Mertens, Lozano czy Manolas.
Co więcej - włoski trener na ławce rezerwowych posadził Piotra Zielińskiego. Szansę dostali za to Elmas, Lobotka czy Rrahmani. Jak się okazało, nie była to dobra decyzja.
Piłkarze Napoli w pierwszej połowie razili nieporadnością, zaś rywale skrzętnie z tego korzystali. Wynik spotkania otworzył w 19. minucie Herrera. 23-latek głową skierował piłkę do siatki.
Gospodarze od razu poszli za ciosem. W 21. minucie było już 2:0. Politano stracił piłkę na połowie rywali, a ci wyprowadzili szybką kontrę, którą skutecznie zamknął Kenedy.
Ekipa z Serie A w pierwszej połowie nie zdołała oddać celnego strzału na bramkę Granady. W grze przyjezdnych za dużo było indywidualnych popisów, a za mało składnych akcji.
W drugiej połowie Gattuso wpuścił na boisko Piotra Zielińskiego, a Napoli zaczęło oblegać bramkę rywali. W 59. minucie zrobił się groźnie właśnie za sprawą Polaka. Pomocnik uderzał z 15. metra, ale posłał piłkę metr nad poprzeczką. W 77. minucie Zieliński znów się pokazał, ale i tym razem zabrakło mu precyzji.
Napoli ostatecznie nic nie zdołało wskórać i znajduje się w trudnej sytuacji przed meczem rewanżowym. Ten zaplanowano na 25 lutego.
Daniel Makarewicz18 Feb 2021 · 22:55